Technologia tynków

Slider

Tynki gipsowe to najbardziej optymalne rozwiązanie pod względem jakości i ceny wykończenia ścian wewnątrz budynków. Tynki te są wybierane przez inwestorów bardzo chętnie z uwagi na swoje właściwości pochłaniania z otoczenia nadmiaru wilgoci i oddawania jej, kiedy powietrze staje się zbyt suche, a w konsekwencji tworzenie we wnętrzach przyjaznego klimatu.

Lekki maszynowy tynk gipsowy - KNAUF MP 75 L
tynki maszynowe Łódź

Do tynków gipsowych używamy gotowej zaprawy tynkarskiej Knauf MP75L. Przed przystąpieniem do tynkowania sciany są gruntowane, okna i inne elementy odpowiednio zabezpieczane przed uszkodzeniem. Stosujemy potrójnie cynkowane listwy narożnikowe. Łączenia różnych elementów budowlanych dodatkowo są wzmacniane siatką. Okna drewniane oklejamy specjalną taśmą do drewna. Swoje prace wykonujemy z należytą starannością i według zasad sztuki budowlanej.

W naszej ofercie znajduje się również nową odmiana tynku gipsowego o podwyższonej twardości KNAUF MP 75 L DIAMANT.

Najtwardszy tynk gipsowy wszechczasów - Knauf MP 75 DIAMANT
tynki Turek

Chcąc połączyć zalety tynków gipsowych z zaletą tynków cementowo-wapiennych, należało stworzyć tynk gipsowy równie odporny na uderzenia jak tynk cementowo-wapienny. I tym właśnie rozwiązaniem jest tynk Knauf MP 75 Diamant który ma podwyższoną odporność mechaniczną i twardość tynku cementowo wapiennego..

  • Idealny do obiektów użyteczności publicznej
  • Odporny na uszkodzenia mechaniczne
  • W porównaniu z tynkami cementowo-wapiennymi
  • twardsza powierzchnia
  • krótszy czas obróbki

Szczegółowe informacje techniczne każdego z tynków gipsowych dostępne są na stronie producenta

Tynk cementowo wapienny KNAUF Cover In Slow
tynki maszynowe Turek

Knauf Cover-in Slow tynk cementowo-wapienny do wnętrz przeznaczony jest do maszynowego lub ręcznego wykonania dwuwarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz budynków, do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności względnej (np. łazienki, kuchnie, piwnice, garaże).
Zalecany do wykonania tynków podkładowych pod tynki szlachetne i gładzie cementowe. Do stosowania na ścianach i stropach betonowych, z elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonów lekkich i na tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych.

Szczegółowe informacje techniczne tynku cementowo wapiennego dostępne są na stronie producenta.

Wszystkie wykonywane prace tynkarskie są wykonywane zgodnie z technologią,
na sprawdzonych materiałach najwyższej jakości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu
w  pracach tynkarsko posadzkarskich jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.